۱۳۹۱ فروردین ۲۸, دوشنبه

پیمانه‌ها و قاشق‌های اندازه گیری۱) ۱ پیمانه برابر است با ۲۵۰ سی‌ سی‌

۲) ۱/۲ پیمانه برابر است با ۱۲۵ سی‌ سی‌

۳) ۱/۳ پیمانه برابر است با ۸۰ سی‌ سی‌

۴) ۱/۴ پیمانه برابر است با ۶۰ سی‌ سی‌

۵) ۱ قاشق سوپخوری برابر است با ۱۵ سی‌ سی‌

۶) ۱ قاشق چایی خوری برابر است با ۵ سی‌ سی‌

۷) ۱/۲ قاشق چایی خوری برابر است با ۲/۵ سی‌ س

۸) ۱/۴ قاشق چایی خوری برابر است با ۱/۱۲ سی‌ س

۹) ترازوی دیجیتال

۸ نظر:

 1. سلام عارفه جان

  کاش وزنهاش رو هم مینوشتید

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سلام دوست عزیزم .
   حتما مینویسم عزیزم .

   حذف
 2. cheh aksha ro khoob copy kardi va esme khodet ro roosh gozashti. Beh in kar migan taghalab . albateh ageh fahmesh ro dashteh bashi va befahmi.az adame kodani mesle to bish az in bar nemiad.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. از آدمی مثل تو هم بیش از این ٔبر نمیاد که از جهل و نادانی قضاوت میکنی‌ . واقعاً برای این تصور واهی شما متاسفم . بقول معروف از قدیم گفتن کافر همه رو به کیش خود پندارد . برای تو که حرف حساب حالیت نمی‌شه و نمیفهمی نمیگم برای کسایی میگم که این کامنت رو میخونن این ترازوی تفال خودم هست و این پیمانه‌ها و قاشق‌های اندازگیری خودم هست که خودم ازشون عکاسی کردم . تو که خودت رو همه چی‌ دان و عقل کّل میدونی‌ حتما بلدی که تو گوگل چجوری میشه سرچ کرد تا کار کپی و کار اصلی‌ رو تشخیص داد توصیه شدید و اکید می‌کنم به تو که اینکار رو در مورد این کار من و همه کارهای من انجام بعده تا متوجه قضاوتی که از رو نفهمی کردی بشی‌ . راستی‌ اگر بلد نیستی‌ برم همین جا کامنت بذار تا یادت بدم تا بفّهمی چقدر جاهلانه حرف زدی .

   حذف
 3. برای ناشناس میذارم ، چرا آخه اینقده حسودی میکنی؟ چرا؟ سعی کن فهم داشته باشی ، خب؟

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. این آدم فهم نداره الی جون . حسود هرگز نیاسود .

   حذف
 4. Arefeh khanoom,
  . soup khori meghdaresh daghighan cheghade ghashogeh soup khori inja nist. Tablespoon hast.
  merci

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سلام رز عزیز .
   دوست عزیز منظورم از قاشق سوپ خوری قاشقی نیست که باهاش سوپ می‌خوریم !!!!! این اصطلاحی هست که به بزرگترین سایز قاشق مخصوص شیرینی پزی و آشپزی گفته میشه )))) این قاشق‌ها ۴تایی هست که به بزرگترین سایز اون قاشق سوپ خوری و به ترتیب قاشق چایی خوری و بعدی ۱/۲ قاشق چایی خوری و آخری هم ۱/۴ قاشق چایی خوری گفته میشود . که شما میتونید این قاشق‌ها را از لوازم قنادی یا در فروشگاهها قسمتی‌ که وسایل شیرینی پزی تهیه کنید . که شما عکس این قاشق‌ها را در بالا میتونید ببین که قاشق بزرگتر یعنی‌ همون اولی‌ قاشق سوپ خوری هست .

   حذف