۱۳۹۵ مهر ۱۸, یکشنبه

كيك كارامل گردويى


مواد لازم :
آرد     ١ و ١/٢ پيمانه 
خامه ترش ( Schmand Oder Suer Saneh )   يك بسته ٢٠٠ گرمى 
تخم مرغ         ٣ عدد
شكر             ١ پيمانه
وانيل             ٢ قاشق چايى خورى
بكينگ پودر      ٢ قاشق چايى خورى
جوش شيرين     ١/٤قاشق چايى خورى 
نمك              يك پنسه


مواد لازم برام كارامل گردويى :
كره          ١٠٠ گرم 
عسل        ١٠ قاشق سوپ خورى 
گردوى خرد شده      ١ و ٣/٤ پيمانه


طرز تهيه :
در ابتدا تخم مرغها را همراه شكر و وانيل خوب با همزن برقى هم بزنيد تا كرمى و يكدست شود . سپس خامه ترش را اضافه كنيد و دوباره هم بزنيد تا مخلوط شود . سپس در ظرفى مواد خشك ( آرد ، بكينگ پودر، نمك ، جوش شيرين ) را با هم مخلوط كنيد و آن را به يكباره به مواد تخم مرغى اضافه كنيد و هم بزنيد تا يكدست و مخلوط هم شوند . قالب ٢٠ در ٣٠ را كف آن كاغذ روغنى بگذاريد و ديواره هاى قالب را هم چرب و آردپاشى كنيد . مايه كيك را داخل قالب ريخته و قالب را در فرى كه از قبل با درجه ١٧٥ روشن كرديد و گرم شده بود به مدت تقريبى ٢٠ دقيقه قرار دهيد . 


 در اين فاصله شما مواد كاراملى رو درست ميكنيد به اين صورت كه كره را در قابلمه ريخته روى حرارت قرار دهيد وقتى كه آب شد عسل را به آن اضافه كنيد كمى هم بزنيد در آخر هم گردوى درشت خرد شده را بريزيد هم بزنيد و مخلوط كنيد سپس قابلمه را از حرارت برداريد بگذاريد كنار تا سرد شود . 


حالا در اين مرحله كيك رو چك كنيد كمى رؤيه اون بسته شد از فر خارج كنيد سطح كيك را چند جاش رو با سيخ چوبى سوراخ كنيد . مخلوط كارامل گردويى رو كه درست كرديد را روى كيك بريزيد و كاملا پخش كنيد تا تمام سطح كيك رو بپوشاند .


دوباره قالب كيك را به فر برگردانيد تا ادامه پخت كيك انجام شود و رؤيه كارامل طلايى رنگ شود بستگى به فر خودتون دارد كه تقريبا ١٥ تا ٢٠ دقيقه زمان ببرد .


نكته : 
١- دوستان در ايران اگر خامه ترش در دسترس نداريد از خامه پاكتى صبحانه استفاده كنيد .
٢- مواد رؤيه كاراملى من چون دوست داشتم پرملات باشه 😉 زياد درست كردم شما ميتونيد نصف مواد درست كنيد .


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر